Jei peržvelgtume įvairiais žiniasklaidos priemones ieškodami žmonių istorijų, kuriose didelis vaidmuo tenka paskoloms, pastebėtume, jog rasti gerą, sėkmingą istoriją labai sunku, dažniausiai į viešumą kyla skurdas, pernelyg didelė paskolos našta ir kitos problemos, kurias sukėlė pasiskolinti pinigai, prisiimti nauji finansiniai įsipareigojimai, bet ar tikrai kreditas tėra tik blogis ir našta? Vargu.

Naujos galimybės

Visų pirma, kreditas suteikia naujas galimybes. Vieniems tai nauji namai, kitiems tai seniai išsvajotas automobilis, dar kitiems – naujas šaldytuvas, pakeisiantis seną ir neekonomišką. Tai jau gerosios savybės, dėl kurių įvairūs žmonės susižavi paskolomis ir pasirašo šį daugumą gąsdinantį įsipareigojimą. Be abejonės, tai kelia pirkinio kainą, verčia kurį laiką (priklausomai nuo susitarimo su kredito įstaiga) numatyti konkrečią sumą, kuri turi būti atiduota, tačiau tai kartu suteikia galimybę turėti reikiamą ar norimą daiktą dabar, o ne kada nors. Be būsto ar be šaldytuvo gyventi tikrai sunkiai įmanoma (būsto nuoma dažnai yra ne mažesnis įsipareigojimas nei būsto paskola), kartais ir automobilis yra ne prabangos prekė, o būtinybė, ypač sunkiau judantiems ar toliau nuo miesto centro, viešojo transporto tinklo gyvenantiems asmenims. Tokios svetainės kaip, kad kreditus ar SesxebiON padeda klientams lengviau priimti sprendimą dėl kredito bendrovės pasirinkimo. Naudojimasis šia svetaine jos lankytojams nieko nekainuoja.

Brangiau, bet čia ir dabar

Kaip jau minėjome, paskolos suteikia galimybę su šiokiu tokiu pabrangimu įsigyti prekę dabar, o ne kažkada vėliau kai tam bus pakankamai lėšų Jūsų taupyklėje. Jei tai nauja suknelė – galbūt geriau pataupyti, bet jei kalba eina apie labai svarbius, būtinus daiktus ar daiktus / paslaugas, kurie gali atnešti pelną – greiti kreditai yra puiki galimybė, o pabrangimo visai nepasijaus. Pavyzdžiui, sulaukėte pasiūlymo dirbti nedidelių krovinių pervežėju savo mieste. Jūsų automobilis tam per mažas ar jo šiandien kaip tik nebeturite (sugedo, pardavėte ar dar kas nors)? Paskola ne tik suteiks galimybę atnaujinti savo transporto priemonę, bet ir taps darbo įnagiu, todėl atneš pinigų. Jei imsite paskolą – automobilis Jums kažkiek pabrangs, o jei paskolos neimsite ir atsisakysite darbo siūlymo – prarasite galimybę uždirbti. Kas geriau? Mes manome, kad pabrangęs automobilis ir pinigai kišenėje, o ne ir toliau drybsojimas namuose ir stebuklo laukimas. Nes stebuklų nebūna.

Paskolos įmokos gali būti atidėtos

Pasitaiko, jog paskolos įmokos tampa per didele našta, pavyzdžiui, praradus vienam šeimos nariui darbą ar laikinai netekus pajamų (liga, trauma, priverstinės atostogos...) Tokiu atveju reikia nedelsiant kreiptis į savo kredito įstaigą ir tartis dėl paskolos įmokų atidėjimo. Tokią galimybę dažniausiai bendrovės yra numatę, o jei ne – galima kreiptis į kitą bendrovę dėl refinansavimo, tačiau iš karto reikėtų nurodyti, jog Jums būtinas atidėjimas iki situacija pasikeis. Paskolos įmokų atidėjimas – minimaliai pabranginą paskolą (refinansavimas gali ir atpiginti!), tačiau išvengiama didesnių problemų, galima be didesnio streso ieškoti išeičių iš susidariusios situacijos.